Криза середнього віку у жінок

1. Як проявляється криза середнього віку у жінок?
  2. У чому причини кризи?
  3. Як допомогти собі?
  4. Читати також:
Оцініть статтю:

Після 35 років, до 40 років, іноді пізніше, жінки починають відчувати дискомфорт в душі: пригнічений настрій, близьке до депресії , Невдоволення досягнутим в життя, часта і необгрунтована самокритика. Так звана криза середнього віку наздоганяє багатьох незалежно від соціального стану, але протікає у кожного по-різному: у когось непомітно і м'яко, хтось в силу своєї емоційності переживає цей період більш важко.

Криза середнього віку у жінок

Як проявляється криза середнього віку у жінок?

З'являється нудьга, пропадає бажання що-небудь робити, відчуття того, що все не потрібно, набридло. Багато хто починає замикатися в собі, все менше спілкуючись з друзями, родичами. Робота перестає приносити задоволення, не влаштовує зарплата, здається, що і в кар'єрі нічого не досягнуто. Помітивши перші зморшки, жінка починає переживати сильніше, з'являється страх перед старінням. Хочеться в житті все змінити, починаючи з роботи, зовнішності до захоплень, і навіть чоловіка.

У чому причини кризи?

1. У багатьох до цього віку виростають діти і у них з'являються свої інтереси і навіть сім'ї. У жінки з'являється порожнеча в повсякденних турботах про дітей, відчуття непотрібності і безглуздості, життя втрачає сенс.

Криза середнього віку у жінок

2. До цього віку багато жінок не мають сім'ї: знаходяться в розлученні, з різних причин втратили другу половину або взагалі не виходили заміж, деяким навіть не вдалося завести дітей. Через нестабільність в особистому житті або не відбулася кар'єри жінка починає відчувати себе невпевнено. А почуття наближення старості і купа нереалізованих планів і бажань призводять до розуміння того, що вже нічого не встигнути і змінити.

Криза середнього віку у жінок

3. Навіть цілком успішні до 40 років жінки впадають в депресію: начебто і сім'я міцна, і діти виросли і влаштувалися в житті, і в кар'єрі досягнуто те, що планували, але тепер вже прагнути ні до чого. Цей факт теж веде до кризи.

Криза середнього віку у жінок

4. Зміни в зовнішності навіть найстійкіших доводять до кризового стану. Поява зайвих кілограмів, перші зморшки, сиве волосся, целюліт призводять в жінку в жах. Вона боїться старості і хвороб.

5. У 40 років жінка вже може поглянути на своє прожите життя з висоти і оцінити її. З'являється жаль з приводу нездійснених мріях: не за того заміж вийшла, не ту професію обрала, і робота вже не приносить задоволення. Але вже нічого не повернути, не змінити. Ця ностальгія призводить до зневіри.

Як допомогти собі?

1. В першу чергу треба відмовитися від шкідливих звичок. Вони у кожного свої, але від них треба позбутися.

2. Не треба забувати і про приказці: у здоровому тілі здоровий дух. Заняття спортом, фізкультурою, і взагалі ведення здорового способу життя допомагають продовжувати молодість і зберегти здоров'я. Фізична активність допоможе зберігати і психологічну молодість.

3. Заняття до душі, хобі допоможуть відійти від важких думок. Це можуть бути малювання, вишивка, в'язання, танці - все, чим хотілося зайнятися раніше, але не вистачало часу або не було можливості.

Криза середнього віку у жінок

4. Можна поміняти і обридлу роботу. Зараз багато різних курсів, де можна отримати нову спеціальність, спробувати спробувати свої сили в іншій діяльності.

5. Театр, концерти, виставки, походи з родиною, з друзями на природу додадуть багато позитиву, якщо знайти на них час.

6. Багато нових і цікавих занять можна придумати, головне не замикатися в собі в цей період. Потрібно навчитися цінувати те, що є - чоловік, діти, друзі, близькі люди, робота, але і не боятися змін. Не варто концентрувати увагу на нездійснене. Важливо полюбити себе, свій вік, адже вже набраний чималий життєвий досвід. Не забувати і про свій зовнішній вигляд, перемогти лінь і хвалити себе за будь-маленьке досягнення.

Однак, якщо важко самостійно вийти з депресії, слід звернутися за допомогою до психолога.

Відео до статті

Читати також:

Ранній клімакс у жінок
Осінь без нудьги: 10 корисних порад
Криза середнього віку у чоловіків
Дієта при депресії
Чому не виходить схуднути
Як проявляється криза середнього віку у жінок?
У чому причини кризи?
Як допомогти собі?